Oyun Portu Geta 5 Geta 5 Genel GTA 5 Türkçe Yama (Grand Theft Auto V Türkçe Yama)
GTA 5 Türkçe Yama (Grand Theft Auto V Türkçe Yama)
kaanilbey
GTA 5 Türkçe Yama (Grand Theft Auto V Türkçe Yama)
0
218
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
kaanilbey Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular72
  • Mesajlar72
  • Şehir
  • Rep puanı 0
Açıklama

Otomatik kurulum yaması GTA TR ekibi tarafından hazırlanan, Grand Theft Auto V'in %100 tüm metinleri kapsayan çeviri yaması. TechnoGame ekibinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yama yayınlandı. Uzun süredir beklediğimiz yamanın kapsadığı çeviriler: ana görevler, yan görevler, rastgele olaylar, görev harici telefon görüşmeleri, karakter geçişindeki olaylar, sokakta rastgele konuşan insanlar, tüm SMS mesajları, tüm E-Posta mesajları, metin tabanlı internet siteleri, terapist bölümleri, sinema filmleri, TV programları, menü, yönetmen modu, video modu, aktivite menüleri, girilebilen dükkanların menüleri, tur otobüsü ile Vinewood turu, online oyun modları, online oyun menüleri, GTA Online Creator, başarımlar, tüm heist görevleri, tüm online DLC'ler.

Kısacası oyunu yıllarca oynayıp gezseniz bile tüm yazıları Türkçe olarak göreceksiniz. Üzerinde onlarca kişinin aylarca çalıştığı bu çeviri projesi GTA 5'in en büyük ve kapsamlı çeviri projesidir.

GTA TR ekibinin hazırladığı kurulum yaması, TechnoGame'in çevirilerini oyuna aktarma işlemini son derece basitleştirme amacıyla üretilmiştir. Eskiden yalnızca manuel olarak kurulabilen dil dosyaları, artık otomatik bir şekilde oyuna aktarılabiliyor. TechnoGame ekibi çevirileri güncelledikçe GTA TR kurulum yaması da güncellenecektir. Güncelleme geçmişini sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Kurulum Talimatları & İndirme Linkleri

Adım 1: OpenIV programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Adım 2: OpenIV'i açın ve GTA V'in "Windows" platformunu seçin. GTA V dizinini sorduğunda GTA V'in bilgisayarda kurulu olduğu dizini seçin.

Adım 3: Program açıldığında, yukarıdaki menüden "Tools" sekmesine gelip "ASI Manager"a tıklayın, "ASI Loader" ve "OpenIV.ASI"deki "Install" tuşuna tıklayarak ikisini de kurun.

Adım 4: Tekrar "Tools"a gelip "Package Installer"a tıklayın. İndirmiş olduğunuz ".oiv" uzantılı yama dosyasını seçin, "Install"a tıklayın. Ekrana iki seçenek geldiğinde "mods folder" seçeneğini seçin.

NOT: Kurulum birkaç dakika sürecektir. Lütfen sabırla bekleyiniz.

OpenIVGTA 5 Türkçe Yama v1.2

[Resim: cache.php?img=http%3A%2F%2Fi67.tinypic.com%2Fim75vc.jpg]

Sık Sorulan Sorular

S: Yamayı nasıl güncellerim?
C: Güncelleme işlemi için, kurulumu baştan yapmak, aynı işlemleri gerçekleştirmek yeterlidir, dil dosyarınız güncellenir.

S: Oyun güncellemesinden sonra oyuna giremiyorum!
C: OpenIV programında "Edit Mode"a girip "mods" klasörünü silin ve tekrar yama kurulumu yapınız.

Sorun çözülmediyse, "mods" klasörünü silip yamayı tekrar yüklemeden oyuna girmeyi deneyiniz.

Eğer sorun hala devam ediyorsa problem yamadan kaynaklı değildir veya kurulumu orjinal dosyalarınızın üzerinde yapmış ("mods" klasörünü seçmemiş), ve yamadan kaynaklı bir problem oluşmuştur. Oyun dosyalarınızı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

S: Yamayı kurarsam GTA: Online'da ban yeme riskim var mı?
C: Hayır, ban yeme ihtimaliniz yoktur.

S: Yama oyun dosyalarımı değiştirecek mi?
C: Hayır. Yama, oyun dosyalarınızı etkilemeyecek bir şekilde dizayn edilmiştir. Kesinlikle orijinal dosyalarınızı bozmaz. Ancak kurulum yaparken "mods folder" seçeneğini seçmeyi unutmayın. Aksi taktirde oyun dosyalarınızın üzerinde kurulum yapılacaktır.

S: Yamayı nasıl devre dışı bırakırım / kaldırırım?
C: Yamayı kaldırmak için OpenIV programında oyun dizinindeki "mods" klasörünün adını değiştirmeniz devre dışı bırakır, silmeniz ise yamayı tamamen kaldırır.

S. Oyuna giremiyorum, sorun yaşıyorum!
C: Yamayı OpenIV programından yine "mods" klasörünü seçerek tekrar kurunuz.

Sorun çözülmediyse, OpenIV programındaki "mods" klasörünü silip, tekrar kurulum yapınız.

Sorun hala çözülmediyse, "mods" klasörünü silip yamayı tekrar yüklemeden oyuna girmeyi deneyiniz.

Eğer sorun hala devam ediyorsa problem yamadan kaynaklı değildir veya kurulumu orjinal dosyalarınızın üzerinde yapmış ("mods" klasörünü seçmemiş), ve yamadan kaynaklı bir problem oluşmuştur. Oyun dosyalarınızı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

S: Kurulumu yaparken "mods folder" yerine "Game folder"ı seçtim. Sorun çıkar mı?
C: Kurulum yaparken kurulum olarak "mods" klasörünü seçmeniz, orijinal GTA V dosyalarınızı korumanıza olanak sağlar. Yamadan kaynaklı herhangi bir sorun yaşadığınızda kolayca "mods" klasörünü kaldırarak orijinal dosyalarınıza dönebilirsiniz.

"Game folder" yani oyun dosyasını seçtiğinizde Türkçe dil dosyaları direk orijinal oyun dosyalarınızla değişir. Yani bir anlamda backup almamış olursunuz. Bir sorun yaşadığınızda orijinal oyun dosyalarınızı tekrardan indirmeniz gerekebilir.

S: Farklı bir çeviri yaması kullanıyorum, bunu yüklersem sorun yaşar mıyım?
C: Farklı bir yama kullanıyorsanız, bu yamayı kurmadan önce, kullandığınız yamayı kaldırmanız gerekmektedir.

S: Oyunum güncel değil, kurarsam sorun yaşar mıyım?
C: Sorun yaşama ihtimaliniz vardır, yüklenme ekranında oyunun kapanması gibi problemler yaşayabilirsiniz. Lütfen oyunun en güncel versiyonunu kullanınız. Aşağıdaki güncelleme geçmişinde hangi versiyonun hangi sürümle uyumlu olduğunu görebilirsiniz.

S: Yama dosyası neler içeriyor? Bilgisayarıma virüs bulaşır mı?
C: Yamamız, çeviri dosyalarını oyun dizinindeki gerekli alanlara taşıma işlemini otomatikleştiren bir araçtır. Tüm çeviri dosyaları TechnoGame'in hazırlamış olduğu dosyalardır. Gerekli dizinlere kopyalama işlemi için hazırladığımız script dışında değiştirilen veya eklenen dosya yoktur. Bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali yoktur.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GTA 5 Mekanlar Hakkında Bilgi (Grand Tehft Auto V Mekanlar Rehberi) kaanilbey 0 186 30/04/2020, Saat: 18:16
Son Yorum: kaanilbey
  GTA 5 Başarımlar (Grand Theft Auto V Achievements) kaanilbey 0 126 27/04/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: kaanilbey
  GTA 5 Hikayesi (Grand Theft Auto 5 Oyun Hikayesi) kaanilbey 0 162 27/04/2020, Saat: 23:21
Son Yorum: kaanilbey