Oyun Portu Genel Online Oyunlar League of Legends League Of Legends DDOS&Drophack Korunma Yöntemi
League Of Legends DDOS&Drophack Korunma Yöntemi
kaanilbey
League Of Legends DDOS&Drophack Korunma Yöntemi
0
69
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
kaanilbey Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular72
  • Mesajlar72
  • Şehir
  • Rep puanı 0
1. ADIM: SKYPE'I GÜNCELLE

Yardım menüsünden "Güncelleme Kontrolü Yap" seçeneğini seçerek ya da Masaüstü için Skype'ı indirin adresine giderek Skype'ı güncelle. Sonra Araçlar menüsünü açıp Seçenekler'e tıkla. Açılan pencerede, Gelişmiş sekmesinin altındaki Bağlantı maddesini seç ve "Sadece kişilerinize doğrudan bağlantı izni verin." kutusunu işaretle. Bu, Kişiler listende olmayanların IP adresini görmesini engeller. Ancak Kişiler listene eklemiş olduğun kullanıcılar IP'ni görmeye devam eder.
Skype kullanırken IP adresini kötü niyetli şahıslardan koruma yönündeki en etkili çözümün, Skype'ına sadece tanıdığın ve güvendiğin kişileri eklemek olduğunu unutma!

2. ADIM: SKYPE BAĞLANTISINI VEKİL SUNUCUDAN (PROXY) GEÇİR

Skype'ını vekil sunucudan geçirmek için, bu videodaki adımları takip edebilirsin:İnternette pek çok ücretsiz vekil sunucu bulunur. Aşağıda verilen örneklerin, farklı ülkeler için seçenekleri mevcut. Bulunduğun şehre yakın bir sunucu bulup dene ve Skype'ının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol et. Bu sayede, Skype kişilerine gösterilen IP adresin gerçek IP adresin olmayacaktır. IP'nin çalınmaması için Skype'ı, tabletler ve cep telefonları da dâhil olmak üzere kullandığın her cihazda vekil sunucudan geçirmelisin.

Proxy Server List - List of Free Public Proxy Servers - Free Proxy

http://www.hidemyass.com/proxy-list/search-226604

3. ADIM: IP ADRESİNİ DEĞİŞTİR

Skype'ı vekil sunucudan geçirsen bile, IP'ni bundan önce ele geçirmiş birinin saldırma riski hala mevcut. İnternet hizmet sağlayıcılarının çoğu, talepte etmen halinde IP adresini değiştirecektir. Teknik destek hattını veya müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda bilgi al. Bir sebepten dolayı IP'ni değiştirmeyi reddederlerse; evindeki tüm bilgisayarların, router'ların, modemlerin ve diğer ağ donanımının internet bağlantısını kesip 24 saat boyunca yeniden bağlanmayarak IP'ni değişmeye zorlayabilirsin. IP adresinin değişip değişmediğini, bağlantıyı kesmeden önce ve kestikten sonra www.whatismyip.com sitesini ziyaret ederek kontrol edebilirsin.

Aklında bulunsun, bağlantısını korumak oyuncunun sorumluluğundadır ve maç esnasında başlayan bir DDoS saldırısını durdurup maça dönebilmek imkânsıza yakındır. Bu rehber tüm korunma yöntemlerini kapsamaz. Riot etkisiz ya da eksik kullanılan korunma yöntemlerinden doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.

EK BİLGİLER

LEAGUE OF LEGENDS AĞ KAYITLARI

LoL oynarken karşılaştığın bir sorunu inceleyebilmek için, senden çok büyük ihtimalle ağ kayıtları (NetLog) istenecektir. Ağ kayıtlarını bulmak için oyun klasörünün içindeki Logs klasörü altındaki Network Logs klasörüne git ve ağ sorunları yaşadığın tarihe ilişkin dosyaları bul. örneğin oyun C:\Riot Games\League of Legends konumunda kuruluysa ve 22.02.2014 tarihinde sorun yaşadıysan, C:\Riot Games\League of Legends\Logs\Network Logs klasörüne gidip dosyaları değiştirme tarihine göre sıralarsan, o tarihe ait dosyaları görebilirsin.

WİRESHARK

Wireshark bir ağ protokolü analiz yazılımıdır. Yani internet bağlantından geçen; gönderilen ve alınan her şeyi inceler. Turnuva maçı esnasında Wireshark'ı çalışır tutmak, internet servis sağlayıcına ve Riot Games'e ağındaki sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi vermeni sağlar. Kullanman zorunlu olmasa bile, çok faydalıdır.

Wireshark hakkında daha geniş bilgi almak ve yazılımı indirmek için http://www.wireshark.org/ adresine gidebilirsin


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  League Of Legends - Eşleştirme Sistemi kaanilbey 0 99 28/04/2020, Saat: 20:21
Son Yorum: kaanilbey
  League Of Legends Oyundaki Kısayollar ve Açıklamaları kaanilbey 0 71 28/04/2020, Saat: 17:32
Son Yorum: kaanilbey