Oyun Portu Sosyal Gündemdeki Konular & Haberler Ne Olursa Olsun Asla Eskimeyecek Olan 4 Oyun!
Ne Olursa Olsun Asla Eskimeyecek Olan 4 Oyun!
a1percan
Ne Olursa Olsun Asla Eskimeyecek Olan 4 Oyun!
0
159
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
a1percan Former Pro
*
Yeni Üye
  • Konular1
  • Mesajlar1
  • ŞehirIzmir
  • Rep puanı 0
Bugün sizler için ne olursa olsun Asla eskimeyecek olan 4 oyuna bakarak anılarımızı coşturacağız! Ne de olsa koskoca bir nesil bu oyunlarla büyüdü. Dilerseniz direkt başlayalım.
 
4. Call of Duty 4 : Modern Warfare
Aslında benim dahi Call of Duty’i ilk sevmeye başladığım zamanlardı, az çok aklımda kalıyor da koskoca tüplü bir monitörle oynardık internet kafede. Philips’in kafamızın tamamını kaplayan koca kulaklıklarıyla mekanik olmayan ama çekiç gibi ses çıkaran o A4Tech klavyelerle oynadığımızı hatırlarım. 5 Kasım 2007’de ilk çıktığında okuldan çıkar çıkmaz internet kafeye giderek arkadaşlarımızla LAN ile bağlanarak oynamayı deniyorduk. Kesinlikle Call of Duty serisinin unutulmaz oyunlarından birisidir Call of Duty 4 : Modern Warfare.
3. Grand Theft Auto Vice City
 
Halen küçüklerimizin oynadığını görüyorum arada ve kendi kendime diyorum ki “Vay anasını be!”. GTA Vice City gerçekten serinin en unutulmaz oyunu diyebilirim. (San Andreas ile kapışır belki tamam..) Oyunu bir süre oynayamamıştım daha bilgisayarda yeni yeni oyunlara alışıyordum ki ne yapayım yani.. Neyse ki ağabeyimin de yardımlarıyla oyunun püf noktalarını çözüp bitirmiştim, tabii bu sırada evimize de bilgisayar yeni alınmıştı her oyunu sıkıntısız açardı. Saatlerce hiç durmadan oynadığımı hatırlarım GTA Vice City’i 27 Ekim 2002’de Rockstar Games tarafından piyasaya sunulan GTA Vice City tam 6 dalda BAFTA Ödülü kazanmıştı.
 
2. World of Warcraft

World of Warcraft… Bu oyuna gerçekten kelimeler kifayetsiz, ne desek az kalır. Bizim neslimizin ardından halende kendisini inanılmaz biçimde geliştirerek çok farklı yerlere gelen devasa çevrimiçi oyun. 23 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürülen bu oyunun yapımında tamı tamına 5.250.000 satır kod yazılmış. (Uzay Mekiklerinde dahi 400.000 satır olduğunu düşünürsek bu bir hayli fazla bir sayı!) Blizzard Entertainment yaptığı en büyük projelerden birisi olan World of Warcraft ile inanılmaz ödüller almıştır ve sağlamda para kaldırmıştır..

1. Metin 2

İronik bir başlık oldu aslında ama bir sürü soğuk espriye de konu olan Türkler yaptı bu oyunu dediğimiz MMORPG yani yine kitlesel olarak dev bir oyuncu kitlesine sahip çevirimiçi oyun. Metin 2, Ymir Entertainment tarafından 2005 yılında Güney Kore’de yayınlandı. İlk çıktığı andan itibaren yoğun ilgi altında olan oyunda hesap satışları ile gerçekten çok uçuk rakamlarda ticaretler bile oldu. Şu anda ise Gameforge yayıncılığında ve Webzen geliştiriciliği altında halen yayın hayatına devam eden dev MMORPG Metin 2 Türkiye’de de gerçekten yoğun bir ilgiyle oynandı. En bilinen oyunculardan birisi olan EdiLee’yi de çoğu Türk bilgisayar oyuncusu bilir.
#forgamersbygamers