Oyun Portu Rust Genel Rust Bağlangıç Rehberi
Rust Bağlangıç Rehberi
kaanilbey
Rust Bağlangıç Rehberi
0
80
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
kaanilbey Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular72
  • Mesajlar72
  • Şehir
  • Rep puanı 0
Rust Bağlangıç Rehberi

[Resim: 9LYHPZ22BX6ERzjs9pmyYM.jpg]

Yeni Başlangıç Rehberi’nde, rust hakkında kısa bilgiler, ilk gün yapılacaklar ve yapılması gerekenler. Ev inşası hakkında bilgiler, çatışma taktikleri ve benzeri konulara değineceğiz. Rust bir hayatta kalma temalı oyundur. 17.02.2014 tarihinden bu yana sürekli güncellenerek geliştirilmeye devam etmektedir. Oyunun tek oyunculu modu (singleplayer) bulunmamaktadır. Oyunu oynamak için sunuculara bağlanmalısınız. Oyun tamamlanmamış bir oyun olup satışı yapılmaktadır ve sürekli geliştirilmektedir. Arkadaşlarınız ile veya kendiniz oynayarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

İlk Gün

Oyuna başladığınız ilk gün daha oyunu kavrayamadığınız, nerede ne var bilmediğiniz için gözden uzak bir yerde oyunu kavramaya çalışmalısınız. Rust’ta şehirler, depolar, havaalanları, büyük yapılar gibi özel yerler vardır. Buralarda çeşitli sandıklar, kasalar, variller çıkar ve bunlardan bilmediğiniz tarifler veya kullanmak için eşyalar çıkar. İlk başlarda bu tip yerlerden uzak durmalısınız çünkü buralarda radyasyon olduğu için canınızı hızlıca azaltıp ölümünüze sebep olacaktır. Gözden uzak sakin ve güzel bir yer bulduktan sonra hemen etraftan odun, taş ve benzeri malzemeleri edinmeye başlayın. Bazı eşyaları üretmeyi hali hazırda biliyor olacaksınız. İşinize yarayanları belirleyip onları üretin. Daha sonra topladığınız malzemeler ile hemen başınızı sokacak bir kulübe yapın. Burayı daha sonra geliştirip, yükseltip basılması zor bir yer haline getireceğiz. Unutmadan belirtmekte yarar var, kulübenizi yaptıktan sonra içerisine hemen uyku tulumu yada yapabiliyorsanız yatak koyun ki öldüğünüz zaman burada tekrar doğabilesiniz. Yine kulübenizin içerisine kamp ateşi yapıp koyun, kamp ateşi yanında durduğunuz sürece sağlığınız iyileşir ve içerisinde hayvanlardan elde ettiğiniz etleri pişirip açlık seviyenizi yükseltebilirsiniz. Çantanızda bulunan fazla eşyaları koymak içinde bir kasa yapıp kulübenizin bir köşesine koymanız yararınıza olacaktır. İsteğinize göre kulübenizi düzenledikten sonra gelişim dönemine ve araştırma evresine geçebiliriz.

Silah Bulmak

Başlangıç Rehberi’ne silah bulma yöntemleri ile devam ediyoruz; öncelikle oyunda Blue print adı verilen mavi kağıtlar bulunmaktadır. Bu kağıtlar sizin birşeyleri öğrenmenize yarayan tariflerdir. Silahlarda bu tarifler aracılığıyla öğrenilip üretilebilir. Ayrıca silahlar yine özel yerlerde veya etrafta bulunan kasa, sandık, varil gibi yapıların içerisinden de çıkabilir. Silah sadece tek başına yeterli değildir, silahın yanında kullanmak için silah tipine uygun mermi de bulmak veya üretmek zorundasınız. Her silahın farklı hasarları ve mermileri vardır. Bulduğunuz silahlar ile diğer oyuncularla çatışabilir veya hayvan avlayabilirsiniz.

Gelişme Dönemi

Artık oyunda bir çok şeye hakimsiniz, şimdi yapmanız gereken etrafta biraz keşif yapmak, malzeme toplamak ve en başta evinizi güçlendirmek. Çünkü unutmayın ki hala bir kulübede yaşıyorsunuz. Topladığınız malzeme ve eşyalar ile evinizin duvarlarını güçlendirip, karışık ve girilmesi zor bir ev haline getirin ki evinizi basmaya gelenler olursa pes edip dönmek zorunda kalsınlar. Rust yaptığı yeni güncellemeler ile ev inşa etmede bir sürü yenilikler sundu. Evinizi yaptıktan sonra silahlarınızı, canınız azaldığında kendinizi iyileştirmek için şırınga, bandaj, large medkit gibi temin edin. Eğer bunların tarifini öğrenemediyseniz yada elinizde yoksa kanamanızı durdurmak için bandaj ve canınızı yükseltmek için de yemek kullanabilirsiniz.

Çatışma ve Ev Basma
Başlangıç Rehberi’nin son bölümüne geldik. Bu bölümde çatışma ve ev basma hakkında kısa bilgiler ve tüyolar vereceğiz. Öncelikle bir oyuncuyla çatışırken yanınızda barikat bulundurmak yararınıza olacaktır. Bu barikatı ateşin geldiği yöne koyarak hem gelen ateşi engellemiş hemde arkasına siper almış olursunuz. Çatışırken olabildiğince rakibin kafasına nişan almaya çalışın çünkü göze, kafa arkasına ve benzeri önemli noktalara gelen tek bir mermi bile rakibi öldürmenize olanak sağlar. Olabildiğince gereksiz atış yapmamaya özen gösterin çünkü yaptığın her gereksiz atış mermi israfına neden olur ve rakibin boş bir anını yakaladığınızda saldırmak için hazır olmayabilirsiniz. Her zaman merminizin isabet edeceğini düşündüğünüz durumlarda ateş edin. Bunun başka bir faydasıda etrafa çok ses gitmemiş olur ve üzerinize yeni düşmanlar çekmemiş olursunuz. Ev basma konusuna değinirsek, kendinize ben ev basabilirim diyebiliyorsanız, malzemelerinizi hazırlayın ve hemen keşife çıkın. Bu malzemeler arasında olmazsa olmazlardan birisi C4 patlayıcıdır unutmayın. Bunu elde etmek kolay değil ve belirli bir uğraş gerektirir. Yapılış malzemeleri oyunun içinde yer alıyor ayrıca değinmeyeceğim. Uğraştınız ve belli bir miktar c4 elde ettiniz, ne mi yapacağız ? Hemen etrafta girilmesi kolay ve içeride güzel şeylerin olduğunu düşündüğümüz evleri araştırmaya başlayacağız. Diyelim ki evi bulduk, hemen etrafında dönüp zayıf noktalarını kestirmeye çalışacağız. Her şey tamam zayıf noktasını da bulduk eğer evde kimsede yoksa işimiz çok kolay. Hemen c4 ü zayıf nokta olarak gördüğümüz duvara koyuyoruz ve duvarın havaya uçmasını bekliyoruz. Patlayan duvarın arkasından tekrar duvar çıkabilir, kapılar çıkabilir, engeller çıkabilir, bunları hesaba katarak uygun miktarda c4 hazırlayıp ev basmaya çıkmanızda yarar var.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rust Meşaleler Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 82 30/04/2020, Saat: 18:15
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Baltalar Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 67 30/04/2020, Saat: 18:13
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Kıyafetler ve Özellikleri Listesi kaanilbey 0 53 30/04/2020, Saat: 18:08
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Taş Balta Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 84 27/04/2020, Saat: 14:49
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Yemek Rehberi kaanilbey 0 86 27/04/2020, Saat: 14:47
Son Yorum: kaanilbey