Oyun Portu Rust Genel Rust Maden Ocağı Nasıl Kurulur ?
Rust Maden Ocağı Nasıl Kurulur ?
kaanilbey
Rust Maden Ocağı Nasıl Kurulur ?
0
158
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
kaanilbey Kidemli Üye
*
Yeni Üye
  • Konular72
  • Mesajlar72
  • Şehir
  • Rep puanı 0
Maden Ocağı Nasıl Kurulur ? rehberimizde maden ocağı (taş ocağı)’nın nasıl kurulacağını, etkilerinin neler olduğunu, ne gibi faydalar sağladığını inceleyeceğiz.

[Resim: maxresdefault.jpg]

Rust’ta maden ocakları hızlı gelişim ve maden bulma konusunda oldukça fayda sağlayan yapılardır. Maden ocakları çeşitli alanlara kurulabilir. Kuruldukları bölgelere göre hangi madenleri çıkartacağı değişmektedir.
Örneğin karlı bir alana kurulan maden ocağından yüksek kaliteli metal (high quality metal) çıkma olasılığının daha yüksek olması gibi. Maden ocağını kurmak için öncelikle kurulacak alandan hangi madenin çıktığını öğrenmemiz gerekiyor.


Dinamit (Survey Charge)[Resim: 450?cb=20151106061517]
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi maden ocağını kurmak istediğimiz alandan hangi madenlerin çıktığını öğrenmek için dinamit (survey charge) eşyasına sahip olmamız gerekiyor. Bu eşyayı kullanım menümüze koyarak, maden ocağını kurmak istediğimiz alanın her hangi bir yerine farenin sol tuşuna basarak atıyoruz ve patlamasını bekliyoruz. 1-5 saniye içerisinde patlıyor. Eğer patladığında etrafa torbalar saçıldıysa o bölgeden maden çıkıyor demektir. Eğer o bölgede maden varsa dinamiti attığınız yerde bir çukur oluşacaktır. Etrafa saçılan torbaları toplayıp içinden hangi madenden ne kadar çıktığını öğrenebiliriz. Eğer bölgedeki maden işimize yaramıyor ise başka bölgelere istediğiniz madeni bulana kadar dinamit atabilirsiniz.


Dinamiti attık, istediğimiz madeni bulduk peki şimdi ne yapacağız ?. Evet bu işlemleri yaptıktan sonra maden ocağını ürettikten veya bulduktan sonra kullanım menümüze koyuyoruz ve ekran nişangahımızla maden ocağını dinamitin oluşturduğu çukura yerleştiriyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu var, eğer çukura çok yakın olursanız maden ocağını yerleştirme işlemi hep kırmızı olacaktır yani uygun bir açı yakalayamayıp yerleştiremeyeceksiniz. Bu nedenden dolayı maden ocağını yerleştirirken çukur ile aranıza mesafe açın ve sağa sola hareket ederek uygun açıyı bulmaya çalışın eğer yinede yerleştiremiyorsanız açınız hala yakın olabilir yada maden ocağını koyacağınız alan içerisinde maden ocağının sınırlarını engelleyen bir yapı olabilir.

Bunlara dikkat ettiyseniz ve açınızı güzel ayarladıysanız maden ocağını başarıyla yerleştirmiş olacaksınız. Unutmayın maden ocağı geniş bir alan istiyor ve bu alan içerisinde başka yapıların olmasına müsade etmiyor.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rust Meşaleler Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 173 30/04/2020, Saat: 18:15
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Baltalar Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 166 30/04/2020, Saat: 18:13
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Kıyafetler ve Özellikleri Listesi kaanilbey 0 126 30/04/2020, Saat: 18:08
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Taş Balta Hakkında Bilgi - Rehber kaanilbey 0 142 27/04/2020, Saat: 14:49
Son Yorum: kaanilbey
  Rust Yemek Rehberi kaanilbey 0 168 27/04/2020, Saat: 14:47
Son Yorum: kaanilbey